WRC FOREVER...GO KRESTA GO...GO VALDA GO

3. RTC Vysoké Mýto

20. března 2011 v 12:21 | David Jeřábek |  Rally
Po dvou slalomových závodech zavítal podnik seriálu RTC do východočeského Vysoké Mýta. Na známé trati, kterou najdeme několik metrů od hlavní cesty na Svitavy či Hradec Králové, se sešlo na 80 posádek.

Velice rozmanité startovní pole, ve kterém jsme mohli najít hned šestici vozů Lancia Delta Integrale, Subaru, Mitsubishi, BMW, Škoda, Alfa Romeo, Nissan, ale i trochu exotický vůz Dodge SRT4, a krásný Fiat 500 se tuto sobotu sjelo do Vysokého Mýta na třetí závod Rally Teamu Chrudim. I přes avizovanou sněhovou kalamitu se naštěstí nic krom pár kapek deště nesplnilo a tak mohli posádky vyrazit vztříc ostrým kilometrům.

Ráno dle plánu proběhl volný trénink, ve kterém jezdci poznávali trať a její záludnosti a nebylo jich málo. Vysoké Mýto ještě v dobách Orlického sprintu poslalo několik auto na dvě kola J . Na vině jsou vysoké obrubníky, které neradno katovat. Pořadatel na ten největší dal ještě pneumatiky a tak zabránil větším excesům hned v první zatáčce.

Po rozpravě se úderem deváté hodiny se jezdci začali pomalu připravovat na první RZ. Ta se jela na oválu, který byl ještě v tuto dobu hodně kluzký. Mokro však brzy vyschlo a na trati se vytvořila suchá stopa, která trochu ubrala na atraktivitě průjezdů. Celkem na jezdce čekalo 6 RZ, a v každé RZ se jeli dvě kola.

A jak jsem očekával mělo hned v první zatáčce spoustu jezdů problémy. Ona kombinace vlhké trati a studených pneumatik není zrovna optimální a tak jsme mohli vidět divoké, nekontrolovatelné smyky, pěkné drifty ale i menší krize končící v trávě mimo cestu. Další průběh závodu proběhl bez větších problémů a nehod. Pořadatelé odvedli dobrou práci a jen bych více příště apeloval na použití přileb, protože jet s vozem vybaveným rámem v ostrém tempu a nevzít si helmu je dle mého velkým hazardem se svým zdravím…..
Výsledky
Jen dva jezdu dokázali v závodě v součtu časů a při škrtání nejhoršího výsledku pokořit hranici devíti minut. Nejrychlejší součet časů měl Leoš Vašátko s Mitsubishi Lancer EVO IX. s časem 8:54. Druhý nejrychlejší čas měl Josef Janků s Lancií Delta Integrale HF, s časem 8:58. Třetím nejrychlejším jedzcem byl Rostislav Pilař s Fordem Escrortem RS2000 s časem 9:13.

Fotogalerii najdete zde:
Kompletní výsledky najdete zde:
kompletní výsledky odkaz

Video ze závodu od Boba zde :
 


Anketa

Líbil se Vám závod ve Vysokém Mýtě

ANO
NE
Mohlo to být lepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama